“Ambasador Lu, denonco me emra banditët që rrëmbyen kuksianët”

Premte, 06 Prill 2018 15:34

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, kërkon nga ambasadori Donald Lu që të flasë me emra, për personat përgjegjës për terrorin dhe arrestimet e bëra në Kukës mëngjesin e 1 prillit, të denja për një shtet totalitar dhe diktatorial.

Donald Lu I denoncoi pak ditë më parë por nuk denoncoi asnjë zyrtar me emër për këtë skandal.

Sipas Vasilit, qytetarët u rrëmbye natën, ashtu siç bënte Sigurimi i Shtetit.

Reagimi i Petrit Vasilit

Z. Lu denoncoi me emra banditët që arrestuan në mes të natës dhe prokurorët që i mbrojnë. Ambasadori Lu thotë në media "policia nuk ka të drejtë të kape njerëzit, për arrestime masive, në mes të natës".

Z. Lu, banditët, që i kanë kryer këto arrestime të egra dhe të turpshme natën, kanë emra dhe mbiemra dhe janë nëpër zyra. Z. Lu, këta banditë kanë rikthyer turpërisht arrestimet e Sigurimit të Shtetit.

Z. Lu, Prokurorinë e zgjedhur me 69 vota nuk e shqetëson fare as denoncimi yt, ndaj kam thënë që Reforma në Drejtësi ka vdekur.

Z. Lu, denoncoji me emra banditët që rrëmbyen qytetarët e Kukësit në mes të natës dhe ata prokurorë, që nuk fillojnë hetimin mbi ta. Z. Lu këtë presin shqiptarët nga ti, në mundesh.....bëje!

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 16:22

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Aktualitet

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Më shumë se 400 familje janë lënë pa energji elektrike dhe pa ujë të pijshëm në Lezhë. Shkak për këtë janë bërë dy transformatorë, të cilët  kanë marrë flakë në fshatrat...

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Globi

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Presidenti amerikan Donald Trump, kritikoi ashpër Iranin në fjalimin e tij në Kombet e Bashkuara, duke ripërsëritur se vendimi i tij për t’u tërhequr nga marrëveshja ndërkombëtare për Iranin, ishte...

Vrasja e shqiptarit në SHBA, arrestohet autori i dytë

Aktualitet

Vrasja e shqiptarit në SHBA, arrestohet autori i dytë

Policia amerikane ka arrestuar një tjetër person, pasi dyshohet se ka lidhje me vrasjen e shqiptarit Grei Frashërit. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 7 shtatorit në New York. Mediat...