Dështimet në Berlin dhe Paris, BE e ka vendosur fundin e Ramës

Tuesday, 15 May 2018 18:07

Me Edi Ramën nuk ka hapje të negociatave dhe ecja përpara në rrugën e integrimit është e pamundur.  Ky është mesazhi për shqiptarët që po vjen çdo ditë e më i fortë nga institucionet dhe vendet anëtare të Bashkimit Evropian.

Dëshmi e qartë e kësaj është dështimi flagrant dhe kartonët e kuq që Rama ka marrë vetëm në ditët e fundit në kryeqytetet më të rëndësishme të BE-së, në Berlin dhe në Paris.

“Franca do të mendohet thellë për negociatat”, ishte përgjigjja e Presidentit francez Macron për kryeministri shqiptar sot, i cili kish vendosur që këtë herë të mos paraqitej me atlete në Elysée. Siç duket e ka parandjerë dështimin total.

Si ‘pulë’ e lagur u kthye pak ditë më parë Rama nga Berlini, pas ‘espulsos’ që mori nga Merkel. Për ditë të tëra Rama nuk e mori veten nga ‘dushi i ftohtë’ që mori nga Kancelarja dhe të gjitha institucionet gjermane gjatë vizitës zyrtare në Berlin.

BE e ka vendosur tashmë fundin e Ramës. Mesazhet për qytetarët shqiptarë janë të qarta. Mbështetja për Ramën do të thotë mbështetje për armiqtë e Shqipërisë, do të thotë të fundosësh aspiratën shekullore të shqiptarëve, anëtarësimin në familjen evropiane. /55news.al/

Modifikuar më Tuesday, 15 May 2018 20:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!