Protestat, Gjosha: Prezenca e opozitës për të mos u përsëritur ajo që ndodhi në Rrugën e Kombit

Premte, 06 Prill 2018 17:01

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha tha se prezenca e opozitës në protestën e djeshme ishte për të mos përsëritur atë që ndodhi në Kukës.

E ftuar në studion e lajmeve në Ora News, Gjosha tha se nëse protesta i lihet në dorë qytetarëve dhe opozitë nuk ndërhyn situata mund të jetë shumë herë më e keqe sesa ajo që ndodhi në Rrugën e Kombit.

Gjosha: Prezenca e opozitës edhe ditën e djeshme në bllokimin e 4 akseve rrugore në të gjithë vendin në fakt ishte edhe për të ndalur atë që ndodhi në Kukës. Gjithmonë prezenca e politikanë qetëson situata. Nëse do t'i lihet në dorë qytetarëve të jeni të bindur që situata do të jetë shumë herë më e keqe sesa ajo që pamë të ndodhte  në rrugën e Kombit. Urojmë që mos të ndodhë.

Gjosha tha se protesta e djeshme ishte vetëm fillimi i një sërë protestash. Ndërsa theksoi se ajo që ndodhi në Kukës i zgjoi të gjithë.

Gjosha: Ishte vetëm fillimi i një sërë protestash që do të vazhdojnë në të gjithë vendin. Nukë shtë një kërkesë e ardhur nga opozita, mosbindja civile ka ardhur nga qytetarët.

Ajo cka ndodhi në Kukës ishte një reflektim  shuimë i madh që duhet ti ndodhë politikës shqiptare aq më tepër opozitës.

Opozita për disa kohë jo se kishte rënë në gjumë, por po mundohej të analizonte mirë situatën. Kukësi ishte një alarm për të gjithë ne që na zgjoi dhe na bëri të kuptonin që ne duhet të ndiqnim qytetarët sepse thirrja e tyre ishte një revoltë e brendshme që mund të shpërthente shumë herë më keq.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!