Pemët janë tharë e shumë rrugë s’kanë korsi biçikletash, Lali Eri vazhdon propagandën (foto)

Tuesday, 15 May 2018 19:04

Propaganda e Lali Erit për mbjelljen e pemëve në kryeqytet vazhdon rrugën e saj edhe pse faktet tregojnë krejt të kundërt.

Ditën e djeshme 55news.al raportoi se përveçse numri i pemëve të mbjella, shifër e deklaruar nga kryebashkiaku është e rremë, por edhe  ato pak që realisht janë mbjellë po thahen.

Nga fotot të siguruar duket fare qartë se pemët pas Casa Italias janë tharë.

Megjithatë Lali Erit nuk ja ndjen aspak për këto fakte dhe në një takim me dhjetëra studentë holandezë Tirana është duke e përmirësuar ndjeshëm cilësinë e ajrit.

Ai ka propagandur kryesisht për lehtësinë e lëvizjes me biçikleta, por edhe kjo është një gënjeshtër tjetër pasi shumë rrugë të Tiranës nuk kanë korsi biçikletash.

55

551

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Sport

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Ekipi i Luftëtarit nuk ia arriti që të merrte një fitore e cila mund t’i siguronte kalimin në fazën tjetër të “Europa League” as pas kësaj ndeshjeje. Ata arritën që të...

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Kulturë

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Për ekipin shqiptar të Partizanit ndeshja e sotme ka qenë eksperienca e fundit për këtë sezon të “Europa League”. Pas humbjes një javë më parë në kryeqytet, ‘të kuqtë’ janë mundur...

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Aktualitet

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Janë zbuluar fotot e personit, i cili gjatë përplasjes së sotme ndaj tentativës së Policisë për ta arrestuar, në Radhimë, mbeti i plagosur nga të shtënat me armë të uniformave...