Luftë brenda llojit/ Braçe i mbyll gojën koleges: Po boll moj, boll ..do flas unë!

Tuesday, 15 May 2018 20:19

Mes kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe dhe koleges se Partisë Socialiste, Evis Kushi ka pasur një debat që u transmetua live në TV dhe rrjete sociale.

Deputetja përballë daljes kashtë kornizave të kolegut të saj nuk ka reaguar duke e lënë me aq.

Por kush ishte zanafilla e këtij konflikti. Deputetja po replikonte me kolegun demokrat në distancë, por kjo ka shkaktuar acarimin e Braçes i cili i ka bërtitur me ton të lartë në sy të gjithë të pranishmëve.

“Po boll moj, boll..do flas unë”, iu drejtua Erion Braçe koleges Evis Kushi, e cila e trembur nga kjo “sjellje stadiumi” nuk ka reaguar.

 Duke qenë se Kuvendi ka miratuar një Kod Sjellje dhe një Aleancë të Grave Deputete, të cilat predikojnë emancipim dhe barazi mes gjinive, ky reagim i tepruar i Erjon Braçes, tregon se këto ligje janë të pazbatueshme dhe mbesin vetëm në letër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!