Rama tha se do flasë nesër për Xhafën, Vasili i kundërpërgjigjet dhëmb për dhëmb

Tuesday, 15 May 2018 20:20

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të flasë nesër mbi qëndrimin e tij për ministrin Xhafaj.
Në një reagim në ‘Facebook’ Vasili tha se bie dakord për diçka me Ramën, për shprehjen që nuk janë të gjithë njësoj.

REAGIMI I VASILIT
Kryeministri per here te pare ka te drejte.
Kryeministri thote qe s’jemi njëlloj dhe ka te drejte.
Po të ishim njëlloj do të ishim gënjeshtarë si ai dhe te pacipe si ai, qe edhe leket për studentet e sëmurë nga talasemia i shkurton dhe i grabit. Çfarë shpirti i zi mund të jete ky qe grabit qindra milion koncesione per vete dhe ju zhvat edhe leket e luftes per jeten studenteve talasemike.
Shyqyr qe s’jemi njelloj si ai dhe ai kurre s’do te jete si ne.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Globi

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini e cila ndërmjetësoi takimin me presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe atë serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se në takim ka pasur një...

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Globi

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (23 qershor). Sipas policisë, një grup i maskuar i...

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Sipas raportimeve të para ngjarja ka ndodhur në rrugën e Rrencit në njësinë administrative Guri i Zi. Në aksident janë...