Berisha publikon mesazhin e zyrtarit të lartë: Kreu i SHÇMB liroi 9 trafikantë droge

Tuesday, 27 Mars 2018 19:26

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e zyrtarit të lartë dixhital, sipas të cilit në krye të SHÇMB është emëruar Agim Hysi, i cili me 9 vendime gjatë kohës që ka qenë gjyqtar, ka liruar 9 trafikantë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e zyrtarit të lartë dixhital, sipas të cilit në krye të SHÇMB është emëruar Agim Hysi, i cili me 9 vendime gjatë kohës që ka qenë gjyqtar, ka liruar 9 trafikantë. "Lajmi i fundit nga Narkoshteti! Rama emeron ne krye te SHÇMB famozin Agim Hysi, ish gjykatesin kriminel qe ne 9 procese liroi 9 trafikante droge! Pershendetje Dr.Drejtori i ri i ShKB Agim Hysi ka qënë gjyqtar në Vlorë dhe është shkarkuar nga KLD si gjyqtar që ka liruar kriminele. Ai e ka ankimuar deri në Kushtetuese 2 herë por e ka humbur betejën.Ai ka apeluar dhe ne Strasburg por ka humbur.

Fakte:

1: si kryetar i trupit gjykues ka liruar G.B i akuzuar për vjedhje bankash në bashkëpunim

  1. 2. Ka urdhëruar lirim të menjëhershëm të V.Q akuzuar për grabitje me armë.
  2. 3. Në 9 vendime ka liruar 9 trafikantë droge (hashash) duke u dhënë masa të buta dënimi. Të 9 këto vendime janë prishur nga gjykatat më të larta.

Ky është emëruar drejtor i SHKB”, tha Berisha.

Modifikuar më Tuesday, 27 Mars 2018 19:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Aktualitet

Rruga dhe ura, dy problemet madhore të fshatit Selixë

Fshati Selixë në njësinë administrative Komsi, në Bashkinë e Matit, vijon të jetë një ndër fshatrat më problematik për shkak të distancës që ka nga qendra e njësisë apo qyteti...

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Globi

Edhe rusët ngrihen kur u shkelen të drejtat, protesta për pensionin

Në mbarë Rusinë po mbahen protesta për të kundërshtuar planin e qeverisë për të rritur moshën e daljes në pension për pesë vjet. Mijëra persona morën pjesë në protestën në Moskë...

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Aktualitet

Konsumon ilaçe, gruaja në Fier i jep fund jetës

Një grua në Fier i ka dhënë fund jetës duke konsumuar një dozë të madhe ilaçesh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘1 Maj’, ndërsa sipas policisë viktima është A. F...