Berisha publikon mesazhin e zyrtarit të lartë: Kreu i SHÇMB liroi 9 trafikantë droge

Tuesday, 27 Mars 2018 19:26

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e zyrtarit të lartë dixhital, sipas të cilit në krye të SHÇMB është emëruar Agim Hysi, i cili me 9 vendime gjatë kohës që ka qenë gjyqtar, ka liruar 9 trafikantë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e zyrtarit të lartë dixhital, sipas të cilit në krye të SHÇMB është emëruar Agim Hysi, i cili me 9 vendime gjatë kohës që ka qenë gjyqtar, ka liruar 9 trafikantë. "Lajmi i fundit nga Narkoshteti! Rama emeron ne krye te SHÇMB famozin Agim Hysi, ish gjykatesin kriminel qe ne 9 procese liroi 9 trafikante droge! Pershendetje Dr.Drejtori i ri i ShKB Agim Hysi ka qënë gjyqtar në Vlorë dhe është shkarkuar nga KLD si gjyqtar që ka liruar kriminele. Ai e ka ankimuar deri në Kushtetuese 2 herë por e ka humbur betejën.Ai ka apeluar dhe ne Strasburg por ka humbur.

Fakte:

1: si kryetar i trupit gjykues ka liruar G.B i akuzuar për vjedhje bankash në bashkëpunim

  1. 2. Ka urdhëruar lirim të menjëhershëm të V.Q akuzuar për grabitje me armë.
  2. 3. Në 9 vendime ka liruar 9 trafikantë droge (hashash) duke u dhënë masa të buta dënimi. Të 9 këto vendime janë prishur nga gjykatat më të larta.

Ky është emëruar drejtor i SHKB”, tha Berisha.

Modifikuar më Tuesday, 27 Mars 2018 19:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!