Meta, me ish-Presidenten Jahjaga: Më shumë angazhim për fuqizimin e rolit të gruas

E mërkurë, 16 May 2018 12:08

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim me ish-Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. President Meta thotë se duhet bërë më shumë për fuqizimin e rolit të gruas.

“Takim i përzemërt me ish-Presidenten, Atifete Jahjaga. Fuqizimi i rolit të gruas në të gjitha fushat e jetës, mbetet një sfidë që meriton më shumë angazhim dhe vëmendje nga të gjithë”, shkruan Presidenti i Republikës në një postim në rrjetet sociale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Ti, Profesor !...

Aktualitet

Ti, Profesor !...

- Meditime rreth portretit të kolegut tonë, Profesorit model Ali Shashai – Të dielën, më 8 dhjetor, ne të dhamë lamtumirën e fundit ty, Profesor Aliu, njeriu ynë fisnik, familiari i...

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Bota Shqiptare

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Ministri gjerman i shtetit për punë të jashtme, Niels Annen, thekson në Bundestag se Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt.  Qeveria Gjermane ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!