Heqja e stendës së librit çam/ Berisha: Akt i pashembullt antikombëtar

E mërkurë, 16 May 2018 21:07

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me heqjen e stendës së librit çam nga Panairi i Librit.

Ndërsa e konsideron një akt të pashembullt anti-kombëtar, Berisha shkruan në rrjetin social se “në përputhje me marrëveshjen dhe pranimin e diktatit grek për të zhdukur nga çdo gjë tekstet, shkrimet, fjalorin e gjuhës shqipe, fjalët Çamëri dhe çam në territorin e Shqipërisë, Edvin Kristaq Rama ka urdhëruar në një akt të turpshëm antikombëtar të hiqet nga panairi i librit, stenda e librit çam dhe baneri me fjalën Çamëri”.

Postimi i Ish-Kryeministrit Berisha në Facebook:

"Nje akt i pashembullt antikombetar!

Te dashur miq, ne perputhje me marreveshjen dhe pranimin e diktatit grek per te zhdukur nga çdo gje tekstet, shkrimet, fjalorin e gjuhes shqipe, fjalet Çameri dhe çam ne territorin e Shqiperise, Edvin Kristaq Rama ka urdheruar ne nje akt te turpshem antikombetar te hiqet nga panairi i librit, stenda e librit çam dhe baneri me fjalen Çameri.

Duke denuar kete akt te pashembullt ne historine tone, te cilin as vet Jorgo Zografi nuk e kishte ndermarre, u bej thirrje shqiptareve atdhetar te ngrihemi ne nje revolte te pergjithshme dhe te hedhim ne koshin e tradhetareve te historise Edvin Kristaq Ramen dhe kliken e tij! sb".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjysma e popullsisë në botë jeton me 5.5 dollarë në ditë

Aktualitet

Gjysma e popullsisë në botë jeton me 5.5 dollarë në ditë

Pavarësisht përparimit në zvogëlimin e varfërisë ekstreme, gati gjysma e popullsisë në botë jeton me më pak se 5.50 dollarë në ditë, duke shënuar rritje të të varfërve në vendet...

Rusia kërkon nga Brukseli t’i bëjë presion Kosovës për zbatim të marrëveshjeve me Serbinë

Bota Shqiptare

Rusia kërkon nga Brukseli t’i bëjë presion Kosovës për zbatim të marrëveshjeve me Serbinë

Ministria e Jashtme ruse i ka bërë thirrje Brukselit që t’i bëjë presion Kosovës për të zgjidhur situatën në vend, ka thënë Zëvendësministri i Jashtëm rus, Alexander Grushko. “Brukseli duhet t’i...

Kursi i këmbimit/Dollari amerikan e Sterlina zhvlerësojnë lekun – Euro në vlera të pandryshuara

Aktualitet

Kursi i këmbimit/Dollari amerikan e Sterlina zhvlerësojnë lekun – Euro në vlera të pandryshuara

Dita e mërkurë ka nisur pozitive për dollarin amerikan pas rënies së regjistruar një ditë më parë. Valuta është rritur sot me 0.3 lekë për njësi kundrejt monedhës vendase duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!