Ja përse Edi Rama nuk trembet nga protesta e opozitës

Premte, 06 Prill 2018 20:58

Pedagogu dhe aktivisti Arlind Qori, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka thënë se Edi Rama nuk trembet nga protestat e opozitës por vetëm nga revolta popullore. Qori u shpreh se opozita bashkëpunon me oligarkët dhe nuk mund ti godasë ata, sepse pret që oligarkët ta sjellin në pushtet.

“Përse nuk ka frikë qeveria nga protesta e opozitës? Këto protesta janë të inskenuara dhe nuk kanë nerv. Çfarë e pengon opozitën të radikalizohet vërtet? Përmend disa oligarkë dhe jo disa të tjerë. Është e matur kur flet për Edi Ramen. Si funksionojnë partitë politike? A ka parti që mbahen nga kuotat? Ku i gjejnë paratë? Ose i marrin nga oligarkët ose janë paratë e atyre që kanë vjedhur dhe duhet ti hedhin për partinë.
Problemi i opozitës është se është radikale me fjalë, por e matur. Rama nuk i ka frikë sepse ua njeh kufijtë, sepse kufijtë e tyre janë edhe kufijtë e Ramës. Mund të them këtu, që u ngazëlleva se pashë insektin që digjej. Kryetari i opozitës nuk e thotë dot sepse do ta ketë në vath atë zotërine. Është më i rëndësishëm oligarku për ardhjen në pushtet se sa populli.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!