Lindita nuk vjen “pranvera” me një lule!

Tuesday, 22 May 2018 15:35

Lindita nuk vjen “pranvera” me një lule!

Ministrja "rilindase" e arsimit Lindita Nikolla, ishte sot për inspektim në shkollën “Nonda Bulka” në

Përmet.

Aty ajo u gëzua që pa  fëmijët të  ushtrojnë talentin e tyre në pirografi ✍, sport ⛹️‍♂dhe muzikë.

Në fund ajo kontribuoi në zbukurimin e shkollës duke mbjellë  një lule në oborr.

“Kontribuova në zbukurimin e oborrit të shkollës “Nonda Bulka” duke mbjellë një 🌹 në Qytetin e Trëndafilave’’, shkruan ministrja e salcës së domates.

Por, ajo që ministrja nuk kupton është se “pranvera” nuk vjen me një lule. Duhen shumë ”lule” që arsimi shqiptar të lulëzojë e të mos jetë në këtë gjendje që është katandisur sot.

 I bëjmë thirrje Nikollës dhe gjithë rilindsave ti edukojnë fëmijët në shkollat e shkëlqyera shqiptare dhe të mos i dërgojnë jashtë shtetit.

Nuk vjen pranvera me një lule!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!