E plotë/ Shfaqet filmi "Narcos" me aktorët Rama, Xhafaj, Tahiri e Habilaj

E mërkurë, 30 May 2018 19:38

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe ata të Lëvizjes Rinore për Integrim, nuk janë mjaftuar vetëm me protestën e djeshme, por pasditen e sotme kanë tubuar me thirrjet “Xhafaj ik” poshtë zyrës së ministrit të Brendshëm.

Anëtarët e dy forumeve rinore kanë kërkuar të bindur dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj, ndërkohë që me një projektor në hyrje të Ministrisë kanë shfaqur filmin e bosit më të famshëm të drogës Pablo Escobar, “Narcos”.

Kryetarët respektivë të forumeve, Belind Këlliçi (FRPD) dhe Floida Kërpaçi (LRI), kanë paralajmëruar se do të ketë çdo ditë protesta deri në largimin e ministrit Xhafaj.

Sakaq ditën e sotme ndaj 9 të rinjve, të cilët protestuan ditën e djeshme në të njëjtin vend, ka nisur një procedim penal.

Modifikuar më E mërkurë, 30 May 2018 20:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!