Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar mbrëmjen e sotme faktin se Edi Rama ka firmosur me Greqinë për të hequr emrin…
Një tjetër rekord i zi në ndërtimin e rrugëve dhe vjedhjen e hapur që i bëhet parave të taksapaguesve shqiptarë.…
Ish-kryeministri i Maqedonisë është dënuar me burg për blerjen e një makine të blinduar, e pa justifikuar në shtetin fqinj.…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas…
Vëllai i Kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama është kapur 6 herë duke kaluar kufirin me makinën e grupit të laboratorit…
Nga Ilir Nikolla Ne 550 vjetorin e Skenderbeut, Heroit Kombetar te Shqiptareve, Edi Rama na e nguli nje thike pas…
Ish-kryeminstri Sali Berisha ka zbuluar sot në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” dosjet që disponon opozita për lidhjen e krimit…
Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë në lidhje me emërimin e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi,…
Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministri Sali Berisha ka ironizuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, duke iu referuar aktiviteteve të…
Reforma në drejtësi nisi jo si një domosdoshmëri e kohës lidhur me reformimin e sistemit të drejtësisë në Shqipëri, por…
Partia Demokratike më 15 dhjetor mbledh Kuvendin Kombëtar i cili u hap rrugë zgjedhjeve në të gjithë strukturën bazë dhe…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!