Kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me dy anëtarë të Partisë Konservatore në Britani, David Jones dhe Matthew…
Një grusht argatësh të Beogradit në Prishtinë, kanë marrë flamurin e Serbisë së Madhe dhe e tundin atë në Prishtinë…
Nga L. Todd Wood Ambasadori Donald Lu ka një histori të gjatë e polarizuese në Shqipëri. Gjatë tre viteve si…
Deputeti i Partisë Demokratike, Florjon Mima u shpreh për ATSH-në, se “Projekt-buxheti i vitit 2019, në fushën e të ardhurave, por…
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha gjatë një takimi me përfaqësuesit e partisë së saj në Shkoder se nuk është…
Deputet i Partisëe Demokratike Endri Hasa në një dale për medita nga selia blu ka leshura akzua ndaj qevrise. Sipas…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me LRI-në e Shkodrës teksa ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama ka…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Maltës, An?lu Farrugia, i cili ndodhet në Shqipëri…
Në një reagim në facebook, ish-kryeministri Berisha  akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se kanë dryshuar projektin e miratuar të…
Ndërkohë që prej ditësh banorët e Astirit, po protestojnë, pasi në kuadër të ndërtimit të projektit të “Unazës së Re”,…
“Buxheti 2019 në Shëndetësi-Buxheti i “vazhdimësisë” drejt niveleve tona Afrikano Qendrore.” Kështu e konsideron deputeti i PD, Tritan Shehu buxhetin…
Nga Petrit Vasili Buxheti i 2019 po "shëtit" nëpër komisionet parlamentare, po bën adetin apo qokën si prelud i vjedhjes…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!