Edi Rama e quan "kënetë mediatike" Zërin e Amerikës sepse kjo e fundit investigoi për koncensionet me Inceneratorët dhe tërhoqi…
Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka quajtur një goditje të forcës së krimit ngjarjen e rëndë, ku Prokuroria e Durrësit u…
Edi Rama nuk ndalet. Kudo gjen armiq të jashtëm dhe të brendshëm. Duke mos mjaftuar intimidimi dhe sulmet e njëpasnjëshme…
Nga Ylli Manjani* As banka nuk është grabitur kaq shpesh sa Prokuroria e Durrësit! Të mendosh që nga Prokuroria presim…
Ish-ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, ka akuzuar qeverinë dhe Kryeministrin se me paaftësinë sistemi autoritar që kanë instaluar janë…
Rekomandimi për Çeljen e Negociatave që Komisioni Eurpoian dha për Shqipërinë pritet të kalojë për votim në parlamentet e vendeve…
Që Rama është në siklet të madh kjo nuk do mend e kalem. Duket në çdo veprim apo gjestikulacion të…
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka publikuar në  rrjetin  socil një shënim shoqëruar me një foto pas një takimi që…
Qeveria e drejtuar nga Edi Rama ka bërë sot një atentat ndaj integrimit të Shqipërisë në BE. Kështu thotë kreu…
Pas tentativës, tashmë të dështuar të kryetarit të Kuvendit Ruçi i cili me urdhër të Ramës kërkon gjithmonë që ta…