Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën e Ambasadës Amerikane…
Deputeti i PD, Edi Paloka komenton urdhërat e dhënë nga zv.ministri i Brendshëm Sandër Lleshi për punonjësit dhe Policinë e…
Qytetarët dixhitalë vijojnë të denoncojnë raste abuzive të deputetëve apo pushtetarëve të lartë. Në një denoncim të fundit, bërë publike…
Shtetet e Bashkuara janë kundër qëndrimit të kreut të qeverisë për të drejtuar ministrinë e Brendshme me një zv.ministër që…
Deputetja e Partisë demokratike Izmira Ulqinaku ka denoncuar këtë të enjte abuzimin e qeverisë me emërimet e familjarëve të pushtetarëve…
Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas shkarkimit të Prokurorit të Përgjithshëm të SHBA-ve, Jeff Sessions. Bylykbashi, bën…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video mjaft prekëse. Reagimi i Berishës: Klithma e një femije! Të dashur…
Ditë pas dite dhe rast pas rasti shqiptarët po bëhen pishman në votën që kanë dhënë për Edi Ramën dhe…
Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, përmes një reagimi në ‘Facebook’ ka ironizuar urdhrin e…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari ku hidhet dritë mbi një vrasje të ndodhur në janar të…
Në një reagim pas deklaratës mediatike të gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nard Ndoka nuk ka lënë pas ironinë me…

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!