Për herë të dytë brenda pak ditësh, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me banorët e…
Për të dytën herë radhazi brenda pak ditësh, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do zhvillojë një takim me banorët…
LSI-ja e ka konsideruar tragjike, situatën e krijuar me banorët tek Unaza e Re. Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste…
Deputeti i Partisë Demokratike Xhemal Gjunkshi, po kryen një vizitë pune në Londër. Zoti Gjunkshi ndodhet në Britani me ftesë…
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklarimeve të përsëritura të kreut të…
Deputetja e Partisë Demokratike dhe njëkohësisht nënkryetarja e komisionit parlamentar të ekonomisë Jorida Tabaku ka sulmuar projekt-buxhetin e shtetit të…
Presidenti Ilir Meta takoi gjatë vizitës së tij në Marsejë ministrin e Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. “Kënaqësi e veçantë…
Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le…
Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se…
Nga Orjola Pampuri Ne fakt juve 'ciftit te dallavereve' kur ju lindte deshira te benit shkarravina qesharake neper pallate, apo…
Pas protestës së mbrëmjes së djeshme, policia shtetit ka ushtruar terror ndaj protestuesve tek Unaza e Re, madje disa prej…
Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka deklaruar se janë 160 mjekët që këtë vit janë larguar nga vendi ynë.…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!