Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin e nga gjykata sot të dy ish deputetëve të Partisë Socialiste,…
Genc Sejko ose i njohur ndryshe si ‘njeriu i memeve’, lajmëroi pak ditë më parë se ai dhe miqtë e…
Në takimin e zhvilluar në konferencën ndërkombëtare të gazetarëve të Europës Juglindore “South East Europe Medi Forum”, Presidenti i Republikës…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Konferencën më të madhe të medias për gazetarët në Europën Jug-Lindore…
Duke folur gjatë një takimi me strukturat e LSI-së në Dibër, Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka…
Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ndërsa ka komentuar protestën e banorëve te ‘Unaza e…
Duke marrë shkak nga heqja e simbolit kombëtar nga sheshi “Shqiponja”, ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar një fotomontazh të Ramës…
Zbardhet letra e dorëheqjes së Taulant Mukës, i cili për dy javë mbajti postin e zv.ministrit të Arsimit. Në letrën…
Vetëm 15 ditë pas emërimit në detyrë, Taulant Muka ka dhënë dorëheqjen nga posti i zëvendësministrit të Arsimit. Dorëheqja i…
Partia Demokratike ka reaguar pas lirimit të dy ish-deputetëve të PS-së nga burgu. Sipas PD-së, vendimi për lirimin e tyre…
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se buxheti i përcaktuar për arsimin është mjaft i ulët. Madje sipas tij,…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shprehu shqetësim për zhvillimet dhe “situatën konfliktuale” në periferi të Tiranës, ku disa qindra banesa…

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!