Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, i…
Kopene e idioteve edhe kur e ngordh dhe e varros, nuk heq dore nga partia....Ne ato momente, kjo kope ateiste…
Banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish sot në protestë. “Rama ku je fshehur”, “Qeveri Hajdute”, janë pankartat që…
Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë një version pse Rama e hoqi simbolin e kombit, shqiponjën, nga sheshi që ka…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në studion e televizionit “Fax News”, ka…
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit që dha sot Gjykata e Krimeve të Rënda, duke dënuar me 55 vite burg…
E ftuar në studion e ‘Opinion’ në News 24, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka komentuar sërish atë se…
LSI përsërit akuzat ndaj Kryeministrit Rama dhe qeverisë.  Deputeti i Lëvizjes socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari deklaroi sot gjatë një…
Deputeti i Partisë Demokratioke, Gent Strazimiri, ka reaguar me ashpërsi ndaj deklaratave të kreut të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj…
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ishte i ftuar nderi në Konferencën ndërkombëtare të zhvilluar në Marsejë me temë…
Nënkryetari LSI-se Luan Rama përmes një postimi në  ‘facebook’ e ka quajtur emërimin e Ministrit  të Brendshëm paligjshmëri, paturpësi dhe…
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka dhënë një intervistë për European Western Balkans gjatë Tirana Connectivity Forum,…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!