Nënkryetari LSI-se Luan Rama përmes një postimi në  ‘facebook’ e ka quajtur emërimin e Ministrit  të Brendshëm paligjshmëri, paturpësi dhe…
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka dhënë një intervistë për European Western Balkans gjatë Tirana Connectivity Forum,…
Sali Berisha Kjo eshte fytyra e vertet e Lal Plehut, mbyll dyert e Bashkise per qytetaret qe do t’ju prishi…
Reforma territorial ka dështuar! Kështu deklaroi deputetja demokrate Jorida Tabaku  në tryezen e organizuar në lidhje me Reformën Territoriale, e…
Presidenti i Republikës llir Meta ndodhet për një vizitë zyrtare në Francë. Por ai ka gjetur kohë të takojë tenorin…
Komunistët, kudo ku ngrenë formën e tyre të organizimit, duan rraqet dhe simbolet e veta. Nuk durojnë asgjë të trashëguar…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ komentoi debatin e krijuar pas ngërçit për…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora Neës, u pyet nëse do…
Kryetari i PD, Lulzim Basha tha në studion e "360 gradë" tha se largimi i Xhafajt dhe Tahirit është një…
Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur sot se e vetmja zgjidhje që politika dhe parlamenti të shpëtojnë nga kriminelët…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi mbrëmjen e sotme  se në 6 vite kryeministri Edi Rama nuk mundi tu japë…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!