Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar në rrjetet sociale një video ku duket gjendja e policisë shqiptare nën qeverisjen e kësaj…
Presidenti i Republikës, i cili me ftesë të Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron, ndodhet në Francë ku do të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një akt antikombëtar heqjen e “Shqiponjës” nga sheshi me të njëjtin emër në hyrje…
Deputeti i PD-së Tritan Shehu, ka komentuar deklaratat që vijnë nga qeveria e Edi Ramës pas skandalit të ndodhur në…
Presidenti i Republikës, Ilir meta, është takuar sot me homologun e tij francez, Emmanuel Macron. Ka qenë vetë kreu i…
Policia e Dibrës ka prangosur një 30-vjeçar, pasi ai ka ushtruar dhunë fizike, ndaj njerkës së tij. Sipas Policisë Vendore,…
Pas shpalljes non-grata nga shteti shqiptar, ka ardhur dhe reagimi i eurodeputetes qipriote Eleni Theocharous. Mediat greke raportojnë se Theocharous,…
Pasditen e sotme një sherr mes dy të rinjsh ka përfunduar me plagosjen e dy prej tyre. Mësohet se ngjarja…
Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur krim të shëmtuar vrasjen e ish-kreut të Selenicës, Fatmir Hodos, që sipas Berishës ishte…
Deputetët Izmira Ulqinjaku, Oerd Bylykbashi, Ervin Salianji dhe këshilltari ligjor i PD Gazment Bardhi, zhvilluan sot një takim me pedagogë…
E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si…
Ekonomia po shkon drejt një rrënimi dhe po rrëshqet në një drejtim krejtësisht të rrezikshëm, në një greminë të vërtet…

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!