Ekonomia po shkon drejt një rrënimi dhe po rrëshqet në një drejtim krejtësisht të rrezikshëm, në një greminë të vërtet…
Dorian Teliti këshilltar i Partisë Demokratike për ekonominë ishte i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi projekt-buxhetin e…
Dëshira për të lëvizur nga Shqipëria ka prekur masivisht të rinjtë. Ata që pyesim janë të prerë në përgjigjen e…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa përmes një postimi në “Facebook” shkruan se Kryeministri Edi Ram është duke përdorur mjerimin…
   Sali Berisha   Narko nenkomisari qe vetshpallet Komisar! Ai thote: “kur zevendesministri im shpallet minister ene une do shpallem…
Pas 52 ekstremistëve, Shqipëria ka shpallur “non grata” edhe eurodeputeten greke të Qipros Eleni Theocharous. Vendimi i njoftua mesditën e…
Një ditë pas ridërgimit të kërkesës për të dekretuar Sandër Lleshin, presidenca ka reaguar në një deklaratë për mediat, përmes…
Nga YLLI MANJANI Vesi i Rilindjes për t’u marrë me drogë do ju dalë bashkë me shpirtin! Ndaj kushdo që…
Përmes një shënim në profilin e tij në Facebook, deputeti I PD-së, Agron Shehaj ka bërë me dije se pas…
Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se përplasja Rama – Meta është një lojë e rrezikshme duke sfiduar Kushtetutën. Në një intervistë…
Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë përplasjen mes Edi Ramës e Presidentit Ilir Meta në lidhje…
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalë në Parlamentin Britanik. Duke shkruar në faqen e saj në…

Lajmet e fundit

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Aktualitet

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin e Beratit, pranë Spitalit Rajonal. Foshnja është lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e...

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!