Ekonomia po shkon drejt një rrënimi dhe po rrëshqet në një drejtim krejtësisht të rrezikshëm, në një greminë të vërtet…
Dorian Teliti këshilltar i Partisë Demokratike për ekonominë ishte i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi projekt-buxhetin e…
Dëshira për të lëvizur nga Shqipëria ka prekur masivisht të rinjtë. Ata që pyesim janë të prerë në përgjigjen e…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa përmes një postimi në “Facebook” shkruan se Kryeministri Edi Ram është duke përdorur mjerimin…
   Sali Berisha   Narko nenkomisari qe vetshpallet Komisar! Ai thote: “kur zevendesministri im shpallet minister ene une do shpallem…
Pas 52 ekstremistëve, Shqipëria ka shpallur “non grata” edhe eurodeputeten greke të Qipros Eleni Theocharous. Vendimi i njoftua mesditën e…
Një ditë pas ridërgimit të kërkesës për të dekretuar Sandër Lleshin, presidenca ka reaguar në një deklaratë për mediat, përmes…
Nga YLLI MANJANI Vesi i Rilindjes për t’u marrë me drogë do ju dalë bashkë me shpirtin! Ndaj kushdo që…
Përmes një shënim në profilin e tij në Facebook, deputeti I PD-së, Agron Shehaj ka bërë me dije se pas…
Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se përplasja Rama – Meta është një lojë e rrezikshme duke sfiduar Kushtetutën. Në një intervistë…
Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë përplasjen mes Edi Ramës e Presidentit Ilir Meta në lidhje…
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalë në Parlamentin Britanik. Duke shkruar në faqen e saj në…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!