Zëvendëskryeministri bullgar, Valeri Simeonov, një nacionalist aleat i kryeministrit konservator, dha sot dorëheqjen pas disa javësh protestash nga nënat e…
Në intervistën që është duke dhënë në emisionin “Zonë e Lirë”, Presidenti Ilir Meta, ka komentuar ngjarjen e 28 tetorit…
Menjëherë pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, për të dekretuar Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendshëm, ka reaguar…
Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale. Për…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dekretuar sot Sandër Lleshin si Ministër të Brendshëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama.…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar pak minuta mw parw dy denoncime të pedagogëve të Akademisë së Policisë, të cilët tregojnë…
Duhet të nisë në fakt fjalia me emrin e Edi Ramës, por rreshti është gjatë e ndërkohë gjithnjë me insistim…
Nga data 6 nëntor 2018, z.Sandër Lleshaj, (prej ditës së sotme jo më gjeneral i ushtrisë sonë), po ushtron detyrën…
Kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se shumë shpejt do…
I pranishëm në protestën e banorëve të Unazës së Re, deputeti i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, i ka bërë thirrje…
Partia Demokratike e ka konsideruar buxhetin e vitit 2019 si buxhetin më antisocial. Grida Duma, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!