Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur krim të shëmtuar vrasjen e ish-kreut të Selenicës, Fatmir Hodos, që sipas Berishës ishte…
Deputetët Izmira Ulqinjaku, Oerd Bylykbashi, Ervin Salianji dhe këshilltari ligjor i PD Gazment Bardhi, zhvilluan sot një takim me pedagogë…
E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si…
Ekonomia po shkon drejt një rrënimi dhe po rrëshqet në një drejtim krejtësisht të rrezikshëm, në një greminë të vërtet…
Dorian Teliti këshilltar i Partisë Demokratike për ekonominë ishte i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi projekt-buxhetin e…
Dëshira për të lëvizur nga Shqipëria ka prekur masivisht të rinjtë. Ata që pyesim janë të prerë në përgjigjen e…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa përmes një postimi në “Facebook” shkruan se Kryeministri Edi Ram është duke përdorur mjerimin…
   Sali Berisha   Narko nenkomisari qe vetshpallet Komisar! Ai thote: “kur zevendesministri im shpallet minister ene une do shpallem…
Pas 52 ekstremistëve, Shqipëria ka shpallur “non grata” edhe eurodeputeten greke të Qipros Eleni Theocharous. Vendimi i njoftua mesditën e…
Një ditë pas ridërgimit të kërkesës për të dekretuar Sandër Lleshin, presidenca ka reaguar në një deklaratë për mediat, përmes…
Nga YLLI MANJANI Vesi i Rilindjes për t’u marrë me drogë do ju dalë bashkë me shpirtin! Ndaj kushdo që…
Përmes një shënim në profilin e tij në Facebook, deputeti I PD-së, Agron Shehaj ka bërë me dije se pas…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!