Deputetja e Partisë demokratike Izmira Ulqinaku ka denoncuar këtë të enjte abuzimin e qeverisë me emërimet e familjarëve të pushtetarëve…
Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas shkarkimit të Prokurorit të Përgjithshëm të SHBA-ve, Jeff Sessions. Bylykbashi, bën…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video mjaft prekëse. Reagimi i Berishës: Klithma e një femije! Të dashur…
Ditë pas dite dhe rast pas rasti shqiptarët po bëhen pishman në votën që kanë dhënë për Edi Ramën dhe…
Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, përmes një reagimi në ‘Facebook’ ka ironizuar urdhrin e…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari ku hidhet dritë mbi një vrasje të ndodhur në janar të…
Në një reagim pas deklaratës mediatike të gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nard Ndoka nuk ka lënë pas ironinë me…
Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha ka surprizuar ndjekësit e Facebook në një lidhje Live nga Helsinki ku po merr…
Mediat, ata që kryeministri ynë i qeverisë së tepsisë, i quan “kazan”, njoftuan dje se gjeneral ministri Sandër Lleshaj nxori…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në Helsinki ku po zhvillohet takimi vjetor i PPE. Përmes një reagimi në…
Deputeti i PD-së, Agron Shehaj, ka komentuar paketën fiskale dhe uljen e taksave për ata që marrin nga 130 mijë…
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar urdhrin e dhënë sot nga zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi për mbetjet…

Lajmet e fundit

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!