Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një intervistë televizive ka thënë se kriminalizimi qeveritar ka lënë vendin…
Deputetja e PD, Jorida Tabaku reagoi pas konferencës për shtyp të ministrit Ahmetaj i cili foli për Aktin Normativ, situatën…
Nga Kreshnik Çollaku Neper librat e historise pak na e kane mesuar nje fakt qe ka lidhje me nje nga…
Gjatë muajve të verës, Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve (KPK) nuk ka publikuar shumë prej vendimeve të tij të marra…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha nisi nga Shkodra mobilizmin e strukturave të Partisë Demokratike për t’iu përgjigjur sfidës jetike të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim që lidhet me krimet e qeverisë dhe Kryeministrit Edi Rama. Përmes…
Një qytetar ka denoncuar të Ish-kryeministri Sali Berisha vendosjen në grada të larta pune të  perso0nave të përjashtuar disa herë…
Një qytetar ka denoncuar te Ish-kryeministri Sali Berisha pushimin nga puna të bashkëshortes së tij e cila sipas qytetarit ka…
NGA JORIDA TABAKU Ministri Ahmetaj nga rehatia e kolltukut të parlamentit foli sot i shkujdesur për Aktin Normativ dhe arritjet…
Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani iu është bashkuar shqetësimit të opozitës në lidhje me çështjen e kriminalitetin në vend. Me…
Partia Demokratike tashmë duket se po del me një qëndrim të prerë lidhur me idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim…
Kreu i Grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, u ka bërë thirrje qytetarëve që të refuzojnë pagesën e tarifës së…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!