Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat, ku pasi ka bërë publike dëshminë e gazetarit…
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, doli ditën e sotme në një konferencë për mediat, ku edhe u transmetua deklarata e…
Presidenti i Turqisë Erdogan i pëlqen të luajë rolin e ‘Sulltanit’ të Perandorisë Otomane Iluzionare. Kjo është arsyeja pse ai ka…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ditën e sotme për mbrojtjen që po i bëhet Ministrit të Brendshëm, Fatmir…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme deputetin e PS-së, Alket Hysenin, i cili bashkë me policinë, po shkatërrojnë…
Në mbledhjen e sotme me kryetarët e degëve, kreu i PD-së Lulzim Basha ka dhënë edhe direktivat e para lidhur…
Ka nisur organizimi i protestës që pritet të mbahet më 26 Maj në kryeqytet në kuadër të aksionit opozitar kundër…
Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan në detyrë, Mathew Palmer deklaron se ambasadori aktual amerikan, Donald Lu, do të largohet nga Shqipëria…
Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëkohësisht dhe kryetarja e komisionit të medias, në një deklaratë publike tha se Rama shantazhon…
Tritan Shehu nëpërmjet një statusi në "Facebook ", ka denoncuar Kryeministrin e vendit dhe Ministrin e Jashtëm, për qëndrimin kundër…