Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me heqjen dorë nga mandati i deputetit nga Saimir Tahiri. Berisha…
Ish-kryeministri Berisha akuzoi Edi Ramën se ka marrë në dorë Shërbimin Informativ Shtetëror. Ai komentoi largimin e Visho Ajazit dhe…
Ish-kryeministri, Sali Berisha, deklaroi se emisionin "360 Gradë" të Artur Zhejit se në ndërtimin  e Rrugës së Arbrit është i…
Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për gazetarin Artur Zheji në "360 Gradë", në Ora News, thotë se Gjykata Kushtetuese…
Ish-kryeminstri Sali Berisha i është përgjigjur pyetjes së drejtuesit të emeisionit 360gradë për ekstardimin e Izet Haxhisë. Berisha tha se…
Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për gazetarin Artur Zheji në "360 Gradë", në Ora News, thotë se Shqipëria rrezikon…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin ‘360 gradë’. Ai është…
Degjesa publike e Ramës në Lezhë ishte pjesa tjetër e mashtrimeve të radhës pa u afruar asgjë konkrete qytetarëve lezhianë.…
Deputeti i PD, ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu ka reaguar dje pas vendimit të Presidentit të SHBA për anulimin e…
Nga Luçiano Boçi Ministrja Kumbaro na kishte bërë një status “bombë”, pas debatit për Teatrin. Gjithmonë sipas mendjes së saj.E…

Lajmet e fundit

Duhet bashkim historik rreth PD kundër  krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Politikë

Duhet bashkim historik rreth PD kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Nga Naim Hasani Dega e Partisë Demokratike në Britani të Madhe përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha dhe Kryetarit të Partisë për Drejtësi...

Bojkot mësimit në Lezhë, nxënësit e Blinishtit dhe Fishtës probleme me transportin

Aktualitet

Bojkot mësimit në Lezhë, nxënësit e Blinishtit dhe Fishtës probleme me transportin

Nxënësit e fshatrave Blinisht e Fishtë në Lezhë nuk e kanë nisur shkollën! Mbyllja e shkollave të fshatit i detyron ata që ta vijojnë shkollimin në Troshan. Por prindërit nuk i kanë...

Takim i nivelit të lartë të "Iniciativës-së-Tri-Deteve"

Globi

Takim i nivelit të lartë të "Iniciativës-së-Tri-Deteve"

Në Bukuresht zhvillohet takimi i tretë i nivelit të lartë të së ashtuquajturës Iniciativë-e-Tri-Deteve. Forumi bashkon dymbëdhjetë shtete të Evropës Qendrore dhe evropianolindore nga Baltiku në Adriatik e në Detin...