Gazeta e njohur austriake, Der Standard shkruan se Berlini dhe Brukseli janë të kënaqur nga nisja e reformës në drejtësi…
Ka rinisur seanca plenare. Fjalën e ka marrë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i cili njoftoi sot në Kuvend…
Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias janë takuar sërish këtë herë në ishullin e Rodosit ku kanë përfunduar marrëveshjet mes Shqipërisë…
Menjëherë pas publikimit të lajmit se qeveria gjermane zyrtarisht ka përmbyllur verdiktin e saj për moshapjen e negociatave për Shqipërinë,…
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka marrë fjalën ditën e sotme lidhur me hapjen e negociatave. Basha ka bërë me…
Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë edhe…
Ish-kryeministri, Sali Berisha, në një intervistë për Ora News thotë se Reforma në Drejtësi, mbetet problemi kryesor i vendit tonë,…
Në intervistën për “Ora News”,  ish-kryeministri Sali Berisha komentoi edhe marrëveshjen  e detit me Greqinë, ku tha se  Rama po…
Në një intervistë për Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë…
Deputeti demokrat Klevis Balliu i ftuar në emisionin “Byro Poitike” ka shpjeguar atë që ndodhi dje në Komisionin e Medias…
Shqetësimit se Shqipëria mund të hapë dyert për të pritur refugjatet, i është bashkuar edhe deputeti Dashamir Shehi. I ftuar…
Shumë njerëz e ëndërruan parajsën në 2013, pasi në pushtet erdhi Edi Rama. Kur kanë kaluar më shumë se 5…

Lajmet e fundit

Politikë

Rama i jep kompanisë që lëvron paratë për Lindën 19 milionë euro

Një tjetër rekord i zi në ndërtimin e rrugëve dhe vjedhjen e hapur që i bëhet parave të taksapaguesve shqiptarë. Bëhet fjalë për një segment rrugor që lidh pallatin me...

Pse iku Xhafaj? Berisha: Nisi të 'kafshojë' krimin e Ramës

Politikë

Pse iku Xhafaj? Berisha: Nisi të 'kafshojë' krimin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas tij ministri i Brendshëm iku sipas një kodi mafioz pasi...

Olsi Rama kaloi 6 herë kufirin me makinën e drogës së Xibrakës, opozita ka gati dosjen

Politikë

Olsi Rama kaloi 6 herë kufirin me makinën e drogës së Xibrakës, opozita ka gati dosjen

Vëllai i Kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama është kapur 6 herë duke kaluar kufirin me makinën e grupit të laboratorit të drogës së Xibrakës. Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!