Pas konferencës për shtyp nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili sqaroi pozicionin e tij në lidhje me akuzat…
Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, shëmbjen e teatrit dhe nga na tjetër rilindjen e piramidës së Enver Hoxhës e quan…
Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta pasditen e sotme u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Çështjet e diskutuara në këtë…
Ardi Veliu, Drejtori i Përgjithshëmi Policisë së Shtetit i bëri sot nderin e radhës Ministrit që e emëroi në shkelje…
Kur opozita kërkoi dorëheqjen e tij nga posti i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se do të vijojë të…
Më pak se një orë ka zgjatur takimi në Presidenti i anëtarëve të Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Mësohet se kryeministri…
Në reagimin kundër qëndrimit të Edi Ramës, i cili i doli në mbrojtje Fatmir Xhafës, kryedemokrati Lulzim Basha lajmëroi qeverinë…
 Rama bën çdo gjë për të shpëtuar kokën e tij këto janë fjalët që ka thënë Ish-kryemninistri Berisha për çështjen…
Sajmir Tahiri u  tregua vazhdimisht i stresuar dhe herë herë e ka ngritur sot tonin jo vetëm përballë Prokurorit Hadarmataj…
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideron shfaqjen e sotme të Edi Ramës, që e mbajti në grupin parlamentar…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka mbledhur pasditen e sotme Këshillin e Sigurisë. Në ambientet e Presidencës aktualisht ndodhen kryeministri…
Qytetarë dhe politikanë të djathtë kanë protestuar ditën e sotme para Ministrisë së Brendshme, ku kanë kërkuar dorëheqjen e Ministrit…

Lajmet e fundit

Kriza e Brexit-it. Vazhdojnë përpjekjet e May për të qetësuar europianët

Globi

Kriza e Brexit-it. Vazhdojnë përpjekjet e May për të qetësuar europianët

Theresa May pritet t’i kërkojë liderëve të Bashkimit Europian ta mbajnë të hapur derën e negociatave të Brexit-it pas takimit 2-orësh e gjysmë të kabinetit të saj, i cili nxori...

Arsyeja pse humbi 90 kg duke u shndërruar në një “bishë” do t'iu habisë

Lifestyle

Arsyeja pse humbi 90 kg duke u shndërruar në një “bishë” do t'iu habisë

Ai peshonte 177 kilogramë dhe  vishte veshje XXXXL, por tani është një mal me muskuj dhe një mashkull tepër tërheqës. Ross Gardner, 39 vjeç nga Florida mori vendimin që i ndryshoi...

Presidenti i Barcelonës e pranon: Jemi në kërkim të një qendërmbrojtësi

Sport

Presidenti i Barcelonës e pranon: Jemi në kërkim të një qendërmbrojtësi

Lëndimet që Samuel Umtiti edhe Thomas Vermaelen i kanë pësuar së fundmi e kanë lënë Barcelonën keq dhe pa opsione në pozitën e qendrës së mbrojtjes. Në fakt belgu e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!