Qytetarët po tallen me çdo formë të mundshme me kontradiktën midis asaj se çfarë dhe asaj se çfarë bën Edi…
Një 28-vjeçar u arratis ditën e sotme nga Gjykata e Apelit, fill pasi gjyqtari e dënoi atë me 3.4 vite…
Nga – Halit Valteri Për ty që e shite votën me 50-100€ kryeministri nuk ka pse e çan fare kolektorin…
Problemet e banorëve të fshatrave të Lushnjes janë shtuar shumë kohët e fundit. Sipas deputetit demokrat Myslim Murrizi kur je…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po gënjen lidhur me verifikimin që…
“Kryetari bis i partise siçiliste, Lal Plehu merr me vete per make-up Xhafen ne Hollande!” me këto fjalë e nisi…
Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka bërë publike një denoncim që i ka ardhur nga Përmeti ku në mënyrën…
Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka thënë se protesta e opozitës në 26 Maj do jetë paqësore dhe demokratike duke…
Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, në një dalje për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar, u shpreh se…
Një nga porositë e kreut të PD Lulzim Basha në mbledhjen e sotme me Grupit Parlamentar të PD, lidhur me…
Nga Roland Bejko Kryeministri Edi Rama zhvilloi për dy ditë me radhë një tur të quajtur dëgjesash dhe llogaridhënie para…
“Një fitore spektakolare e ‘forcës se krimit’ në Vlorë”. Ka qenë ky përcaktimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha për ngjarjen skandaloze…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!