Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, vizitën e tij në Shqipëri e ka nisur me takimin me Presidentin Ilir…
Kreu i PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj zbuloi detaje nga protesta e nesërme e opozitës në Tiranë ku do të…
Partia Demokratike ka paraqitur kërkesën e saj në Policinë e Tiranës për të marrë leje për protestën e 26 majit.…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish në lidhje me protestën e nesërme të opozitës. Sipas Bashës protesta…
Deputeti i PD-së në Vlorë, Agron Shehaj  ka publikuar një video ku janë përfshirë lidhjet e Ramës dhe rilindjes së…
Një banor nga Kuçova shprehu shqetësimin e tij para kryeministrit Rama për mos regjistrimin e pronës, pasi kishte humbur një…
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tentoi sot të zhvendosë vëmendjen e shqiptarëve dhe të ulë  sadopak qëndresën e tyre për…
Një kolaps total informacioni ka pushtuar mëngjesin e sotëm  institucionet kryesore ne vend: Kryeministria; Bashkia e Tiranës; Ministria e Jashtme;…
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka dal në një konferencë për shtyp duke iu përgjigjur zyrtarisht deklaratës së ministrit…
Anarkistët Haxhi Qamili dhe Edi Rama kanë jetuar në kohë të ndryshme. I pari njihet rebel analfabet që mori armët…
Nenkryetari dhe deputeti i Partise Demokratike i eshte pergjigjur ministrit te Brendshem se i perket pretendimit te tij per vertetesine…
Ministri i Brendshëm, Xhafaj, në një reagim në Twitter, u shpreh i bindur se audio-përgjimi i publikuar nga PD, ku…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!