Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, nuk e ka cilësuar të rastësishme që pas Saimir Tahirit në krye të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar një video në ku shfaqen Edi Rama, Fatmir Xhafaj dhe Agron Xhafaj, vëllai i ministrit…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se ka tradhtuar integrimin…
Kryetari i PDK-së dhe Deputeti, Nard Ndoka, ka paralajmëruar zhvillime të mëdha politike pas protestës dhe gjatë muajit qershor. Përmes…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në kuadër të protestës që do të zhvillohet nesër para godinës së Kryeministrisë, po…
Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka treguar disa nga detajet nga protesta që do të zhvillojë nesër opozita, me…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, me…
Shtegëtimi i Ramës për në Skrapar, nuk ishte i planifikuar. Sot ai ka nisur takimet për bashkëbisedimin, por burime të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë ditën e sotme në homazhet e mbajtur në nderim të akademikut dhe gjuhëtarit të…
Deputetja e PD-së Oriola Pampuri e ftuar në ‘Fax News’ për të folur në lidhje me protestën e ditës së…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret sot Presidentin George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto…
Ish-kryeministri, Sali Berisha, përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka reaguar pas deklaratës së deputetit gjerman Gunther…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!