Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka treguar disa nga detajet nga protesta që do të zhvillojë nesër opozita, me…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, me…
Shtegëtimi i Ramës për në Skrapar, nuk ishte i planifikuar. Sot ai ka nisur takimet për bashkëbisedimin, por burime të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë ditën e sotme në homazhet e mbajtur në nderim të akademikut dhe gjuhëtarit të…
Deputetja e PD-së Oriola Pampuri e ftuar në ‘Fax News’ për të folur në lidhje me protestën e ditës së…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret sot Presidentin George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto…
Ish-kryeministri, Sali Berisha, përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka reaguar pas deklaratës së deputetit gjerman Gunther…
Disa minuta pas reagimit skandaloz të Ramës, i cili i dëshpëruar bëri thirrje për të mos marrë në protestë. Ka…
Në orën 11:00 të ditës së nesërme opozita ka thirrur një protestë kombëtare. Pas thirrjeve të shumta që kanë bërë…
Studimi kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë të moshës 11, 13 dhe 15…
Çfarë pritet që të ndodhë në protestën e opozitës nesër? Për Endrit Braimllarin, deputetin e LSI-së do të jenë qytetarët…
Në një intervistë ekskluzive për “55news.al”, deputeti dhe një prej figurave më të njohura të Partisë Demokratike ndër vite, Prof.…

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!