Nga Orjola Papmuri "Rrobaqepesi Rama" ka pese vjet qe po "stilon" qeverine duke e stolisur me ministra te cilet cdo…
Nga Myslim Murrizi Meqenese keto dite politika ne “ metropol” eshte perqendruar tek “ serite” e filmit : OKTAPODI I…
Ambrosia Meta është gazetarja e re në moshë e Fax News, e cila ka rënë në sy me pyetjet që…
Ish –kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratat e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj që e quajti sajesë digjitale dëshminë e…
Departamenti i Antikorrupsionit, Aksesit ne Sherbime dhe Transparences në Partinë Demokratike ka denoncuar skandalet me inceneratorët duke u fokusuar të…
Presidenti i Republikës, Meta, priti në një takim Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani. Në njoftimin…
Zall-Bastari është një vendbanim pranë 17 kilometra larg Tiranës. I gjendur në një zonë të thyer malore dhe i përbërë…
Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, akuzon kryeministrin Edi Rama se mashtroi me ekspertizën e videopërgimit të "dëshmitarit…
Prej disa ditësh, politika shqiptar zien nga audio-përgjimi i bërë ndaj Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt.…
I pyetur sot nga gazetarët mbi agjencinë që kishte bërë ekspertizën e audio-përgjimit të Agron Xhafajt, Rama u përgjigj se…