Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka vendosur ditën e sotme që të dekretojë nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë…
Kreu i Shtetit, Ilir Meta duhet që ditën e sotme të vendosë nëse do të dekretojë Sandër Lleshin si ministër…
Një i ashtuquajtur super projekt, për ndërtimin e rrugëve, ka shpërthyer sot, në kokën dhe në mediat virtuale të Edi…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Sesionin e Dytë Plenar të Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen,…
Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte ditën e djeshme në Dibër, ku nga aty ka folur për një skandal të…
Partia Demokratike do të hyjë në zgjedhjet lokale në koalicion me LSI. Kështu deklaroi kreu demokrat, Lulzim Basha në Real…
Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se ndërkombëtarët dështuan në premtimet e tyre para shqiptarëve për…
Lulzim Basha është shprehur se situata në vend është jo normale dhe alarmante. Ai tha se e vetmja mënyrë është…
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur në emisionin “Open” edhe për çështjen e Bularatit, çështja e ndjeshme e cila…
Lideri i opozitës Lulzim Basha, i pyetur në lidhje me çështjen ‘Lleshi’, tha se për të dhe për Partinë Demokratike,…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!