Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar lajmet se me arrestimin e ish-Kryeprokurorit do…
Si e vetmja Bankë e nivelit të dytë e cila shkel ligjin Shqiptar mbi bankat dhe askush nuk reagon. Ligji…
Nënkryetari i PD, Edmond Spaho,  ka dalë në një deklaratë për mediat  ku tha se asnjë përfaqësues i qeverisë nuk…
Rekomandimet për ndryshime statutore, që po diskutohen në Kryesinë  e Partisë Demokratike. Procesi eshte udhehequr nga dy parime: -Sigurimi i…
“Ky kryeministër është bërë i padurueshëm. Largimi i tij është bërë emergjencë kombëtare. Shqiptarët sot në pamundësi për të jetuar…
Partia Demokratike  ka mbledhur këtë të shtunë Kryesinë e partisë për të diskutuar propozimet për ndryshimin në statut. Mbledhja e…
A do shkonte sot Kryeministri Edi Rama në Shkodër? Dje në të gjitha mediat, të majta apo të djathta, u…
Ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llala ka reaguar kundrejt akuzave të ambasadorit Donald Lu për shpërdorim detyre. Ai i quan…
Kryetarja e Bashkisë Shkodër,  Voltana Ademi ka përshëndetur protestën e sotme që zhvilloi biznesi i vogël në Shkodër, kundër skemës…
Të shumtë janë shqiptarët që emigrojnë jashtë vendit në kërkim të më shumë mundësive për një jetë dinjitoze. Madje sipas…

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...