Në rrjet sot ka qarkulluar një faqe, kryeministri.com, e cila ironizonte qeverinë. Por siç duket kjo ironi nuk është pritur…
Sekretari i Përgjithshëm dhe Deputeti i PD-së Arben Ristani është shprehur se Albert Veliu “dëshmitari X”, i njohur në Vlorë…
E ftuar në Studion e lajmeve të Syri.net, deputetja demokrate, Grida Duma, shpjegoi se çfarë do të ndodhë në protestën…
Ngjarjen e Durrësit ku persona të paidentifikuar bastisën Prokurorinë e ka komentuar edhe djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.…
Edi Rama është në panik nga protesta e Partisë Demokratike ditën e shtunë më 26 maj në bulevardin “Dëshmorët e…
Rama është komunist në gjithë formimin e tij. Por duhet pranuar që në vitet e demokracisë ka luajtur një lloj…
Nga Martin DEDAJ Në situatën që po kalon vendi, Partia Demokratike si forca më e madhe e opozitës shqiptare është…
Vëllai i kryeministrit, Ols Rama, në gjurmët komuniste të familjes, nuk lë rast pa u shfaqur me simbolet komuniste si…
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti ka thënë sot se qeveria po mundohet të fshehë skandalet, duke u…
Dje në Kuvend, në fjalën e para deputetëve, kryeministri i vendit pasi tha se fajin e kishte opozita për të…
Krimi dhe kriminelët kanë qenë pjesë e botës që prej lashtësisë, e kanë vazhduar aktivitetin e tyre në çdo periudhë…
Çdo periudhë historike ka fjalët e saj. Nga periudha të ndryshme kemi trashëguar një sërë fjalësh të ndryshme. Në Romantizëm…

Lajmet e fundit

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Globi

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”. “Të paktën 8.000 njësi banimi përreth zonës së vullkanit janë evakuuar pas aktivizimit”, njoftoi David de Leon, zëdhënës...

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Sport

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti i Sasuolos, Aristidi Kolaj ai që pësoi dëmtim dhe me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!