Në fund të qershorit, krerët e shteteve dhe qeverive do të vendosin nëse BE do të negociojë pranimin me Shqipërinë…
Kur na ndajnë vetëm pak orë nga protesta e ditës së nesërme, kreu i PD-së, Lulzim Basha do të takojë…
Më 26 Maj pritet të mbahet protesta e opozitës e cila do të nisë në orën 11:00 nga sheshi “Skënderbej”,…
Nga Henrik Zotaj Kokefortesi, frike apo diletantizem.Ku po e coni Shqiperine..!?Per kujtese ne Shqiperi pas viteve 2000, jane dy ministra…
Gjatë emisionit 360grade të Artur Zhejit-t, Klevis Balliu, deputet i Partisë Demokratike, u shpreh se droga është kthyer në sistem…
Albert Veliu, i njohur si dëshmitari X në audiopërgjimin e publikuar nga PD, ka shkuar ta denoncojë në polici e…
Mëngjesin e ditës së sotme dy persona janë futur në Prokurorinë e Durrësit, ku kanë vjedhur disa dokumente të një…
Në rrjet sot ka qarkulluar një faqe, kryeministri.com, e cila ironizonte qeverinë. Por siç duket kjo ironi nuk është pritur…
Sekretari i Përgjithshëm dhe Deputeti i PD-së Arben Ristani është shprehur se Albert Veliu “dëshmitari X”, i njohur në Vlorë…
E ftuar në Studion e lajmeve të Syri.net, deputetja demokrate, Grida Duma, shpjegoi se çfarë do të ndodhë në protestën…
Ngjarjen e Durrësit ku persona të paidentifikuar bastisën Prokurorinë e ka komentuar edhe djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.…
Edi Rama është në panik nga protesta e Partisë Demokratike ditën e shtunë më 26 maj në bulevardin “Dëshmorët e…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!