Problemet e banorëve të fshatrave të Lushnjes janë shtuar shumë kohët e fundit. Sipas deputetit demokrat Myslim Murrizi kur je…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po gënjen lidhur me verifikimin që…
“Kryetari bis i partise siçiliste, Lal Plehu merr me vete per make-up Xhafen ne Hollande!” me këto fjalë e nisi…
Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka bërë publike një denoncim që i ka ardhur nga Përmeti ku në mënyrën…
Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka thënë se protesta e opozitës në 26 Maj do jetë paqësore dhe demokratike duke…
Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, në një dalje për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar, u shpreh se…
Një nga porositë e kreut të PD Lulzim Basha në mbledhjen e sotme me Grupit Parlamentar të PD, lidhur me…
Nga Roland Bejko Kryeministri Edi Rama zhvilloi për dy ditë me radhë një tur të quajtur dëgjesash dhe llogaridhënie para…
“Një fitore spektakolare e ‘forcës se krimit’ në Vlorë”. Ka qenë ky përcaktimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha për ngjarjen skandaloze…
Protesta e së shtunës do të ketë vetëm një qëllim: "Luftë ndaj krimit". Grupi parlamentar i Partisë Demokratike po diskuton…
Mazhoranca nuk po i përballon dot faktet që çdo ditë po dalin dhe që vërtetojnë që qeveria që ajo përfaqëson…
Kur na ndajnë edhe tre ditë nga protesta e opozitës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një…

Lajmet e fundit

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!