Në ditët e përkujtimit të revoltës kundër regjimit komunist Deputeti i Partisë Demokratike ka thënë se duhet të mos harrojmë…
Kryeministri Edi Rama është përballur me shqetësime të shumta të banorëve gjatë turit për llogaridhënien. Kryetari i fshatit Golem i…
Zv. Kryetari dhe deputeti i LSI-së, Luan Rama  tha se protesta e 26 majit është një nga shfaqjet e rolit…
Në “llogaridhënien publike” të zhvilluar sot në Gjirokastër u vërtetua edhe njëherë se platformat e vendosura për zgjidhje e problemeve…
Deputeti i LSI-së, Luan Rama, ka deklaruar sot se partitë e opozitës nuk janë në një garë me njëra-tjetrën, por…
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, ka sulmuar në mënyrë të paprecedentë ditën e sotme gazetarët. Sulmi i Braçes…
Reagon gazetarja e Report Tv Esiona Konomi e cila sot u nxorr përjashta nga Erion Braçe bashkë me kolegen Marsela…
 Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar gjestet e Edi Ramës nëpër konferenca apo takimet me qytetarët. Sipas Berishës arsyeja pse “Noriegës”…
Kryeministri Edi Rama në një konferencë për gazetarët në Gjirokastër është pyetur nga një prej gazetarëve të pranishëm, sepse Gjirokastra…
Ditën e premte pasi u kthye nga Samiti i Sofjes, kryeministri Edi Rama dha një konferencë për shtyp nga Rinasi,…
Pas Komisionit të Ligjeve, debatet e forta kanë përfshirë edhe Komisionin e Ekonomisë. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka paralajmëruar një…
S’kanë të mbaruar komentet e qytetarëve në takimet e “hapura” të qeverisë. Pasditen e sotme shtabi qeveritar ka shkuar në…

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!