Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erion Braçe dje pas debateve me deputetin e PD-së, Flamur Noka iu hakërrye gazetarëve duke…
Nënkryetari i PD-së dhe i Kuvendit, Edi Paloka, i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me reagimet e tij ndaj…
Del se kush është personi që shoqëronte të “famozin” Alket Hyseni në turin e tij në Sarandë. Ish-kryeministri Sali Berisha…
Me mijëra francezë janë ngritur ditën e sotme në protestë, kundër reformave të planifikuar nga Presidenti Emmanuel Macron, i cili…
Fillimisht u tha se vëllai i Fatmir Xhafajt nuk është i dënuar, po kur u publikua vendimi u justifikua me…
Nga detajet e reja të publikuara për grabitjen e mbetur në tentativë në një bankë të nivelit të dytë në…
Genci Xhoxha i takon brezit të enveristëve të vegjël të cilët mbrojtën idealet pas rënies së komunizmit. Gjatë kësaj kohe,…
Ministri gjerman për Europën, në Zyrën Federale për Punë të Jashtme, Michael Roth, e sheh integrimin e vendit tonë si…
Marria e kryeministrit Rama për t’u filmuar edhe për gjërat më të kota, ka arritur kulmin. Dje u filmua dhe…
Pas nje statusi te publikuar ne rrjetet sociale facebook per turin e llogaridhënies ,deputeti i PS ne Qarkun e Gjirokastrës…
Kryetari i Bashkisë Tepelenë, Tërmet Peçi, në takimin që u zhvillua me drejtorët e qarkut Gjirokastër në Tepelenë, ka shprehur…
Prokurorët e Krimeve të Rënda që po hetojnë audio-përgjimin ku dyshohet se është i përfshirë edhe vëllai i ish-Ministrit të…

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Plas keq grushti në Parlament, shikoni si rrihen deputetët

Globi

Plas keq grushti në Parlament, shikoni si rrihen deputetët

Nje skene aspak e denje eshte shenuar ne parlamenin e Sri Lankes, kur ne mes te punimeve ka plasur grushti dhe deputetet jane rrahur keq mes tyre. Se paku, njeri...

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!