Zv. Kryetari dhe deputeti i LSI-së, Luan Rama  tha se protesta e 26 majit është një nga shfaqjet e rolit…
Në “llogaridhënien publike” të zhvilluar sot në Gjirokastër u vërtetua edhe njëherë se platformat e vendosura për zgjidhje e problemeve…
Deputeti i LSI-së, Luan Rama, ka deklaruar sot se partitë e opozitës nuk janë në një garë me njëra-tjetrën, por…
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, ka sulmuar në mënyrë të paprecedentë ditën e sotme gazetarët. Sulmi i Braçes…
Reagon gazetarja e Report Tv Esiona Konomi e cila sot u nxorr përjashta nga Erion Braçe bashkë me kolegen Marsela…
 Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar gjestet e Edi Ramës nëpër konferenca apo takimet me qytetarët. Sipas Berishës arsyeja pse “Noriegës”…
Kryeministri Edi Rama në një konferencë për gazetarët në Gjirokastër është pyetur nga një prej gazetarëve të pranishëm, sepse Gjirokastra…
Ditën e premte pasi u kthye nga Samiti i Sofjes, kryeministri Edi Rama dha një konferencë për shtyp nga Rinasi,…
Pas Komisionit të Ligjeve, debatet e forta kanë përfshirë edhe Komisionin e Ekonomisë. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka paralajmëruar një…
S’kanë të mbaruar komentet e qytetarëve në takimet e “hapura” të qeverisë. Pasditen e sotme shtabi qeveritar ka shkuar në…
Është themeluar së fundmi Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë, një organizatë e pavarur, jofitimprurëse. Këshilli u themelua nga një grup ish-…
Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, ka reaguar dje rreth fakti nëse Shqipëria ka miratuar apo jo Rezolutën e Samitit…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!