Tregtarët thonë për kamerën e “News24” se: “I bashkohemi protestës së tregtarëve dhe Shoqërisë, pasi taksat janë rritur ndjeshëm, unë…
Biznesi i vogël dhe i mesëm në Tiranë dhe nw tw gjithw Shqipwrinw ka nisur uljen e qepenave, në kuadrin…
Pronarët e bizneseve të vogla e të mesme protestojnë sot kundër skemës së re të TVSH-së. Ata refuzojnë të paguajnë…
Siç duket qeveria ka shumë arsye për tu trembur nga protesta e pritshme sot nga biznesi i vogël dhe i…
Biznesi i vogël dhe i mesëm do të ulë sot qepenët nga ora 11.00-12.00 për të kundërshtuar futjen në TVSH.…
Edi Rama dhe banda e tij në qeveri kanë vënë në dyshim provat e Prokurorisë për lidhjet e Saimir Tahirit…
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ftuar në emision “5 Pyetjet nga Babaramo”, iu rikthye edhe njëherë çizmes në parlament,…
Zgjedhjet  e së dielës në Hungari dhe rikonfirmimi i Viktor Orban si kryeministër ishin në fokus të analizës së mbrëmjes…
Çdo datë e shënon në një kalendar të madh për të marrë pjesë në shfaqjen e radhës. Ai i bën…
Donald Lu do të ketë të vështirë të mohojë lidhjet e tij me Soros, gjatë hartimit të Reformës në Drejtësi…

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...