Gjykata e Beratit ka rrezuar kërkesën e LSI për rikthimin e hetimit ndaj kryeministrit Edi Rama, të ndërprerë nga Prokuroria…
Kryetari i Grupit Parlamentar në Partinë Demokratike, Edmond Spaho, gjatë debateve të sotme në Komisionin e Ekonomisë i është përgjigjur…
Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pas daljes nga organi…
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, është shprehur se Prokuroria po kryen vetëvrasje për arsyen…
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka deklaruar pak minuta më parë se një tjetër audio-përgjim do të publikohet së…
Ish-presidenti Bujar Nishani me rastin e 45 vjetorit të revoltës së Spaçit kundër regjimit komunist, përmes një statusi në ‘Facebook’…
Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve deputetët e PD-së kanë lëshuar një deklaratë të fortë. Sipas tyre, komisioni…
Reporteri i grupit të CDU për Shqipërinë në Parlamentin gjerman deklaron se, qeveria shqiptare duhet të sqarojë akuzat e ngritura…
Gazmend Bardhi, këshillatari ligjor i PD ka dhënë një deklaratë pasi ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, në…
Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka qenë e pranishme në përkujtimin e 45-vjetorit të Revoltës së Spacit. Përmes një statusi…
Kryeministri Edi Rama, i njohur për arrogancën e tij që e karakterizon gjithmonë, ka replikuar edhe dje me ndjekësit e…
Deputetët e PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji së bashku me këshilltarin ligjor Gazmend Bardhi kanë mbërritur në Prokurorinë e…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!