Nuk mund t’u fliste asgjë tepelenasve për ato punë që nuk i ka bërë dhe për ato premtime që nuk…
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë një tjetër thirrje për shqiptarët, që të bashkohen në një protestë kundër qeverisë…
“Të na rrojë sa malet, ky burri këtu. Ti shprehim falënderimet e përzemërta me një duartrokitje shokut Edi Rama”, kanë…
Ish-Kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari, e cili informon për një…
Mbledhja e Komisionit të Shëndetësisë është shoqëruar me debate të ashpra për shkak të çështjes ‘Xhafaj’. Përfaqësuesit e opozitës kanë…
Presidentit i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nisi sot një vizitë pune në Maltë, ku do të marrë pjesë në…
Kryetari i FRPD Belind Kellici mbi takimin me studente gjermane pjese te organizates JEF (Federalistet e Rinj Europiane), themeluar me…
Nënkryetari dhe deputeti i PD, Edi Paloka, ka reaguar rreth intervistës së Ramës për një televizion duke pohuar se ai…
Deputetja e PD-së, Dhurata Çupi, ka bërë një denoncim duke aluduar për përvetësim të tokës në pronësi të Akademisë së…
Deputeti i Partisë Demokratike për Dibrën, Xhemal Gjunkshi, ka denoncuar mungesën e politikave të qarta nga qeveria për të mbështetur…
Nervat e kanë lënë mazhorancën. Skandalet e njëpasnjëshme e kanë bërë të ketë frikë edhe nga hija e saj. “Ndërpritet…
Më 26 majit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë pritet të zhvillohet protesta e opozitës. Qëllimi kryesor i protestës është…

Lajmet e fundit

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Aktualitet

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin e Beratit, pranë Spitalit Rajonal. Foshnja është lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e...

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!