Ndonëse seanca e Kuvendit u mbyll me tensione, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehu revoltën e saj ndaj kryeministrit Rama.…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje që kreu i qeverisë Edi Rama të dalë nga parlamenti, në një seancë plenare…
Ka vijuar me tensione seanca e sotme plenare, ku deputetët e opozitës kanë ndërprerë disa herë seancën duke hedhur miell,…
Seanca e sotme është mbajtur nën zhurmën e deputetëve të opozitës, të cilët kanë venë si kusht të një seance…
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruci ka përjashtuar nga seanca parlamentare e ditës së sotme, deputetin e PD-së, Klevis Balliun. Hakmarrja…
Me tensione ka nisur seanca e ditës së sotme parlamentare, pasi opozita ka kërkuar lirimin e 12 kuksianëve që janë…
Seanca e ditës së sotme ka nisur me protestën e deputetëve të opozitës, të cilët kërkojnë lirimin e 12 kuksianëve…
Në seancën e kësaj të enjte në Kuvend është rikthyer edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai do të mbajë…
Pas nisjes së seancës së kuvendit deputetët e opozitës kanë hyrë në sallë pasi kanë filluar punimet. Ndërkohë që në…
Raporti i Freedom House në lidhje me disa çështje të nxehta të politikës shqiptare siç ishte dhe zgjedhja e Presidentit…

Lajmet e fundit

Facebook nuk do të ofrojë më staf në fushatat politike

Globi

Facebook nuk do të ofrojë më staf në fushatat politike

Facebook nuk do të dërgojë staf për të punuar në zyrat e fushatave politike gjatë zgjedhjeve, ka njoftuar kompania. Rrjeti social ofronte staf të përkushtuar për fushatat politike duke i ndihmuar...

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Lifestyle

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Ne të gjithë jemi familjarë me fotot perfekte të Instagramit, të cilat gjithmonë duken shumë të bukura për të qenë të vërteta. Ne nuk jemi gjithmonë të veshur bukur dhe...

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

Shëndeti

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

A dëshironi të pregatisni një ëmbëlsirë të shijshme, që njëkohësisht të jetë e lirë dhe jo më shumë përbërës? Mendoni se është ve vështirë, apo më keq akoma, e pamundur? Atëherë...