Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen…
Presidenti Meta gjatë intervistës të dhënë në emisionin “Open” në Top Channel ka bërë një batutë me një mesazh shumë…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është shprehur në intervistën në emisionin “Open” se situata në vend është jo e mirë,…
Lideri i opozitës Lulzim Basha ka treguar se çfarë do të bënte nëse do të ishte Kryeministër me pjesën e…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në Top Channel u shpreh se nuk do të…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është në një intervistë në “Real story’ në Vizion Plus. Në hyrje të intervistës…
Një tjetër dosje e nxhetë pritet të vijë në Shqipëri nga Italia, vend i cili tronditi një vit më parë…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin e nga gjykata sot të dy ish deputetëve të Partisë Socialiste,…
Genc Sejko ose i njohur ndryshe si ‘njeriu i memeve’, lajmëroi pak ditë më parë se ai dhe miqtë e…
Në takimin e zhvilluar në konferencën ndërkombëtare të gazetarëve të Europës Juglindore “South East Europe Medi Forum”, Presidenti i Republikës…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Konferencën më të madhe të medias për gazetarët në Europën Jug-Lindore…
Duke folur gjatë një takimi me strukturat e LSI-së në Dibër, Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!