Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ndërsa ka komentuar protestën e banorëve te ‘Unaza e…
Duke marrë shkak nga heqja e simbolit kombëtar nga sheshi “Shqiponja”, ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar një fotomontazh të Ramës…
Zbardhet letra e dorëheqjes së Taulant Mukës, i cili për dy javë mbajti postin e zv.ministrit të Arsimit. Në letrën…
Vetëm 15 ditë pas emërimit në detyrë, Taulant Muka ka dhënë dorëheqjen nga posti i zëvendësministrit të Arsimit. Dorëheqja i…
Partia Demokratike ka reaguar pas lirimit të dy ish-deputetëve të PS-së nga burgu. Sipas PD-së, vendimi për lirimin e tyre…
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se buxheti i përcaktuar për arsimin është mjaft i ulët. Madje sipas tij,…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shprehu shqetësim për zhvillimet dhe “situatën konfliktuale” në periferi të Tiranës, ku disa qindra banesa…
"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nga panairi i librit e pyetur për kthimin e deputetëve të opozitës…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbështetur reagimin e banorëve të “Unazës së re” që preken nga devijimi i projektit për ndërtimin…
Amerikanët po nxjerrin në dritë dokumente të reja për lidhjet e Sorosit me ish-ambasadorin e SHBA-ve në Shqipëri Donald Lu.…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!