Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari nga Maqellara, i cili dërgon edhe një foto që vërteton…
Gjatë vizitës së zhvilluar në Prishtinë, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi një takim edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike…
Nga Hekuran Hoxhalli Dora jonë do të vazhdojë të shtrihet drejt jush dhe s’keni parë gjë akoma, na tha Kryeministri…
Projekti për Teatrin e ri Kombëtar dhe kullat rreth tij Sot, shumica socialiste miratoi ligjin e “ndryshuar” special për Teatrin…
Kryetarja e Forumit te Grave të PPE, Doris Pack, vizitoi ditën e sotme qytetin e Shkodrës, duke vënë në dukje…
Në kaq vite nuk kishte ndodhur që të shkrihej Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe të bllokohej hetimi për një…
Presidentja e Forumit të Grave të PPE-ve Doris Pack ka qenë sot në qytetin e Shkodrës, ku ka takuar kryetaren…
Shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës pasi u plagos dje në zonën e Unazës…
Shumica zbatoi urdhërin politik të kryeministrit për të rimiratuar projektligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e 6 Kullave.…
-- Kinema -Teatri "Nacional" në vitet 1926-1939, në Kinema "Rex" në vitet 1939-1943, përsëri Kinema "Nacional" më 1943-1946 dhe Kinema…

Lajmet e fundit

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Globi

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane. Massoel Shipping tha se anija e tyre MV Glarus, që po transportonte...

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Aktualisht, Kosova dhe Serbia janë futur në fazën finale të dialogut, në të cilën është paralajmëruar edhe arritja e një marrëveshjeje finale që do të nënkuptonte normalizimin e raporteve ndërmjet...