Një tjetër denoncim është bërë për vëllanë e kryeministrit Rama, por këtë herë për lojrat e fatit. Përmes një postim…
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e PD, aleatët opozitarë të partisë. Në qendër të takimit do…
Ministri i Brendshëm ka dalë sot në një deklaratë për mediat së bashku me ambasadoren e Gjermanisë në vendin tonë.…
Qytetarë të Elbasanit shikojnë me shqetësim sesi kreu i Grupit socialist Taulant Balla, po emëron në krye të institucioneve në…
Në grupin e vendeve skeptike për hapjen e negociatave me Shqipërinë duket së ështrë bashkura edhe Danimarka. Mediat bullgare citojnë…
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është parë ditën e sotme të shkojë në zyrën e drejtueses…
Deri në qershor, kur të vendoset për hapjen ose jo të negociatave me Bashkimin Europian, Shqipëria dhe Maqedonia duhet të…
Tirana zien dhe ‘digjet’ nga tensioni politik dhe faktet skandaloze që Opozita ka publikuar ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj,…
Vdekja e Ardit Gjokljat në gusht të 2016 tronditi opinionin publik. Një adoleshent, 17 vjeç që punonte natën në landifillimin…
Dëshmitari Albert Veliu po merret në pyetje ditën e sotme nga Prokuroria e Tiranës, lidhur me audio-përgjimin që dëgjohet Agron…