Nga Halil Teodori Lufta kundër korrupsionit është një imperativ i kohës. Më shumë se vullneti, në luftën pa kompromis të…
Nga Lutfi Dervishi. Presidenti Republikës thotë se mbështet protestën e studentëve. Kryeministri ëndërron që të jetë sot student. Ministrja Arsimit…
Pas reagimit të Edi Ramës në Twitter ku shprehej se në ftesën ndaj studentëve nuk fliste për negociata, por për…
Edhe këtë të diel kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë pranë protestuesve të zonës së “Astirit” të cilët…
Kreu i LSI-së, Perit Vasili ka reaguar ditën e sotme lidhur me reagimin e kryeministri Edi Rama për protestën e…
Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar…
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ndodhet edhe ditën e sotme me banorët e Unazës së Re, ku nga aty ka…
Banorët e “Astirit” janë mbledhur sërish sot në rrugë, ku kanë bllokuar qarkullimin në dy kahet e lëvizjes, ku kundërshtojnë…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar ditën e sotme një foto, ku duken disa persona që trafikojnë drogë me mushka. Denoncimi…
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka bërë me dije se ditën e hënë në orën 11 do të jetë…
“Ndal dhunës dhe terrorit policor ndaj studentëve grevistë të Universitetit të Gjirokastrës!” Kjo është thirrja e ish-kryeministrit Sali Berisha, në…
Studentët i janë përgjigjur menjëherë ftesës së Edi Ramës për një bashkëbisedim me studentët. Ata janë shprehur se nuk ka…

Lajmet e fundit

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Aktualitet

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Akademiku dhe profesori Artan Fuga, një nga zërat që ka mbështetur që në krye të herës protestën e studentëve ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Bordeve Administrative në universitetet shqiptare...

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Aktualitet

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Ndërsa disa njerëz arrijnë ti zejë gjumi sapo vënë kokën në jastëk, të tjerët përpëliten sa në një krah në krahun tjetër, duke luftuar me pagjumësinë. Nëse ju shtriheni në shtrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!