13 Dhjetori 1990 ishte dita kur Shkodra shkatërroi bustin e diktatorit komunist. Kryebashkiakja Voltana Ademi e ka përkujtuar sot këtë…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, autori i krizes se thelle te universiteteve vazhdoi edhe sot ne diten e 9te…
Pas studentëve të Elbasanit dhe të Durrësit, gazetarët e Politiko.al raportojnë se, në kryeqytet kanë mbërritur për të protestuar edhe…
Deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka denoncuar rastin e largimit nga puna në QSUT të kreu i Shoqatës së…
Në një sallë konferencash në ish-hotel Sheraton, u zhvillua Mbledhja e Përgjithshme e Prokurorëve ku u zgjodhën gjashtë anëtarët e…
Prej disa orësh më mijëra janë studentët që kanë rrethuar parlamentin. Ata janë më të vendosur se kurrë në kërkesat…
Ndonëse policia e Tiranës e procedoi atë penalisht për ‘protestim të paligjshëm’, Robert Aliaj është shfaqur sot sërish në krah…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një intervistë për gazetën austriake, Der Standard, ku shprehet se presidenti kosovar, Hashim Thaçi, po…
Situata e tensionuar në Tiranë dhe protestat e vazhdueshme të studentëve kanë qenë shkaku i anulimit të vizitës së Zëvendëssekretares…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nëpërmjet një deklarate urgjente për mediat nga Selia e LSI-së, "Ti sot tregove që urren…
Është shoqëruar me tensione seanca e sotme e Parlamentit. Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka tentuar të mos lejojë të…
Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili nga foltorja e Kuvendit sulmoi ashpër qeverinë Rama, ndërsa tha se vendi…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!